Pýcha a předsudek

26. dubna 2006 v 16:51 | KaGaSchi |  Pýcha a předsudek
Pýcha a předsudek - Pride & Prejudice
Ocitneme se uprostřed rodiny Bennetových s pěti dospívajícími dcerami, které se jejich energická matka snaží za každou cenu provdat. Pan Bennet je naproti tomu klidný, osudu a své ženě (:-)) odevzdaný muž. Paní Bennetová soustřeďuje celé své konání na co nejvýhodnější manželské štěstí svých dcer a nepomýšlí na následky tohoto mnohdy až trapného snažení. Dvě mladší sestry jak se zdá zdědily matčino chování, a tak se pan Bennet zajímá více méně jen o štěstí nejstarší Jane a druhorozené Elizabeth, která je zároveň hlavní hrdinkou knihy i filmu.
V nedalekém zámečku se ubytují pan Bingley se sestrou a jeho přítel pan Darcy. Jde o velmi zámožné, mladé a hezké muže, kteří se automaticky stanou oběťmi paní Bennetové, jež je okamžitě připravena zahájit lov. Pan Bingley a Jane v sobě velmi rychle naleznou zalíbení. Darcy, jevící se jako nafoukaný, životem protřelý mladík opovrhující venkovany a především jejich způsoby, se na venkově jaksi nudí. Mladá Elisabeth se mu líbí, snaží se ale své city k ní potlačit a naopak rozmlouvá svému příteli lásku k Jane. Podaří se mu to a za nedlouho oba odjíždějí zpět do Londýna. Jane je zoufalá a vypraví se do Londýna k příbuzným a doufá v setkání se svým milým.
Pan Darcy se při setkání s Elisabeth neubrání se svým citům a požádá ji o ruku. Reakce mladé dívky na jeho vyznání je nečekaně záporná, neboť Elisabeth se právě dozvěděla, že to byl právě Darcy, kdo zničil život její milované sestry. Odmítá jej a pan Darcy uraženě odchází. Po milostném skandálu jedné z mladších sester je to právě pan Darcy, jehož pravá citlivá povaha se diváku pomalu otvírá, jež zachrání pověst celé rodiny a oba milenci setkávají. Své spory urovnávají a Elisabeth souhlasí se sňatkem s pane Darcym. Dokonce i pan Bingley nakonec přichází s žádostí o ruku Jane a milostný příběh má šťastný konec.
V příběhu se prolínají pýcha, předsudky, ale hlavně velká láska, která nakonec vše překonává. Kupodivu režisér nepojal příběh tak, jak jsme zvyklí z amerických "sladkých romancí". Snad také proto, že jde o britský film. Zřejmě se film bude spíše líbit dívkám a ženám, ale to už záleží na jednotlivci.
Pustěte si kousek filmu:
Fotečky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Káťa Káťa | Web | 30. dubna 2006 v 11:25 | Reagovat

Tento film (knížku ) , jsem sice neviděla ani nečetla ,ale dala jsem jí sem kvůli kamarádce za školy !!!Určitě se na něj podívám, protože jak ho vychvaluje ona ,tak to nikdo nedokáže !!! Na to bys te se museli podívat všichni :)

2 Hanka Hanka | 18. března 2007 v 16:04 | Reagovat

tento film je fakt super....!! ale každý máme na to jiný názor...

3 Maňula Maňula | 10. dubna 2007 v 15:39 | Reagovat

Kači, uplně moocmoc díky...........já ten film miluju.:-D

4 Lilli Lilli | 24. dubna 2007 v 21:20 | Reagovat

Knížka je super a u filmu sem málem brečela. Je to můj nej. film. :)

5 Barunka :0) Barunka :0) | 23. května 2007 v 12:24 | Reagovat

jak oje to muj nejoblibenejsi film..videla jsem i s Colinem Firthem..a ten se mi nelibil..ale s Keirou Nightly a Metthew Macfadyenem..je to nejuzasnejsi film co sem kdy videla..zadny objeti ani pzsa v tom filmu nic takovyho neni....jako to je fil u kteryho musite na konci brecet protoze dopadne dobre...fak je to tak....nekecam..kdo ho nevidel..urcite se juknete stoji to za to...bud ho budete nenavidet a nebo milovat....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.